Magyar Katolikus Lexikon > P > Plébániák Európai Párbeszéde

Plébániák Európai Párbeszéde (ang. European Colloquy of Parishes, fr. Colloque européen des paroisses, CEP, ném. Colloquium Europäischer Pfarrgemeinde): 1959: alapították Párizsban. Célja, hogy összefogja a pasztorációs tevékenység és módszerek megvitatásában érdekelt papokat és laikusokat és elősegítse eu. szintű megoldások kidolgozását. Székhelye Neusäss (No.). Az →Európa Tanácsban konzultatív státusa van. Tagsága: mintegy 500 egyéni tag 13 eu. országban, köztük Mo-on; megfigyelők Latin- és É-Amerikából (1990). Közleményei: beszámolók a kétévenkénti összejöveteleiről. N.D.

YIO 1989. I:DD6447; 1993. I:439.